خبر خبر

رشد 36 درصدي پروازهاي عبوري در مهر 1400
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از افزايش 11 درصدي پروازها و 3 درصدي مسافران فرودگاه هاي تحت مالکيت شرکت در مهر 1400 نسبت مهر 1399 خبر داد و افزود: در پروازهاي عبوري از فراز کشور در مهر امسال 36 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزايش ديده مي شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری در گفتگو با خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه گذشته (شهریور) نیز در نشست و برخاست 3 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 26 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 31 درصد افزایش داشته ایم.

وی همچنین گفت: در هفت ماهه سال 1400 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 31 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 10 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 27 درصد افزایش وجود داشته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها همچنین گفت: بررسی توزیع پروازها در ساعات شبانه روز و روزهای هفته نیز حاکی از این است که در 24 ساعت شبانه روز، اوج پروازها در ساعت 8 و در روزهای هفته، اوج پروازها در روز یكشنبه بوده است.

امیرمکری گفت: در مهر ماه 1400 حداقل 80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اصفهان، اهواز، تبریز، بندرعباس، خلیج فارس(عسلویه) و یزد انجام پذیرفته است.

به گفته وی 96 درصد از کل نشست و برخاست پروازها، شامل پروازهای داخلی با حدود 95 درصد اعزام و پذیرش مسافر است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مهر ماه سال جاری، 28 درصد از پروازهای برنامه ای شرکت های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر هستند و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر پروازهای تاخیردار 81 دقیقه است.

به گفته وی در پروازهای عبوری از فراز کشور در مهر ماه سال جاری 36 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش دیده می شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد