خبر خبر

نصب و بهره برداري از تجهيزات پيشرفته بدون اتکا به متخصصين خارجي/ در مسير کاهش وابستگي ها هستيم
مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: با تلاش متخصصين و مهندسين در حوزه زيرساخت هاي فرودگاهي و هوانوردي، در مسير کاهش وابستگي ها قرار گرفته و در حال حاضر در زيرساخت هاي فرودگاهي قريب به صد درصد و در زيرساخت هاي هوانوردي چون سامانه هاي ارتباطي، کمک ناوبري و نظارتي به موفقيت هاي مهمي دست يافته و در امر نصب و بهره برداري از تجهيزات پيشرفته بدون اتکاء به متخصصين خارجي، نيازهاي کشور را برآورده کرده ايم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری در مراسم روز جهانی متخصصین الکترونیک هواپیمایی که صبح امروز با حضور مسئولان، مدیران و متخصصان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی برگزار شد، 12 نوامبر روز جهانی الکترونیک هواپیمایی را به تمامی کارکنان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوابی و فرودگاه های کشور تبریک گفت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به گذشت بیش از 70 سال از آغاز رسمی فعالیت های هوانوردی کشور که بخش اعظم آن به دوران پس از انقلاب مربوط می شود، گفت: اگرچه به واسطه وابستگی شدید صنعت هوانوردی کشورمان به کشورهای خارجی در همه ابعاد پس از انقلاب با محدودیت های بسیار جدی مواجه بوده ایم اما با تلاش متخصصین و مهندسین در حوزه زیرساختهای فرودگاهی و هوانوردی، در مسیر کاهش وابستگی ها قرار گرفته و در حال حاضر در زیرساخت های فرودگاهی قریب به 100% و در زیرساخت های هوانوردی شامل سامانه های ارتباطی، کمک ناوبری و نظارتی به موفقیت های مهمی دست یافته و در امر نصب و بهره برداری از تجهیزات پیشرفته بدون اتکاء به متخصصین خارجی، نیازهای کشور را برآورده کرده ایم.

وی اظهار داشت: تخصص، تجربه و خودباوری متخصصین الکترونیک هواپیمایی در امر نصب و راه اندازی، راهبری و تعمیرات سامانه ها و تجهیزات قدیمی و پیشرفته CNS طی سال های اخیر نیاز ما را به کارشناسان خارجی بر طرف کرده و اکنون مهندسین ما در امر طراحی و ساخت سامانه های مورد نیاز در کنار صنایع داخلی نقش مهم و اساسی ایفا می کنند.

به گفته امیرمکری، اگر امروز کشور با بهره گیری از توانمندی های تولید داخل، امید به کاهش وابستگی در صنایع هوایی دارد، در حوزه تجهیزات و سامانه های هوانوردی با اراده و همکاری مهندسین و متخصصین الکترونیک هواپیمایی در تولید برج موبایل، سیستم های سوئچینگ، سامانهDME ، طراحی و ساخت رادار پیشرفتهMSSR  وسیستم ریموت تاور این آرزو در حال تحقق است.

وی با تاکید بر استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان گفت: پروژه ارتقا و بومی سازی سامانه کنترل و نظارت ارتباطات رادیویی مرکز کنترل فضای کشور و 35 سایت ارتباطی هوانوردی جدیدترین اقدامی است که توسط شرکتهای دانش بنیان با بهره مندی از نظرات مهندسین شرکت آغاز شده است.

امیرمکری تاکید کرد: ما از حضور متخصصین الکترونیک هواپیمایی در کنار صنایع داخلی و شرکت های دانش بنیان برای همکاری در تأمین نیازهای ضروری حوزه CNS استقبال و حمایت می کنیم.

وی با اشاره به گستردگی حجم سامانه ها و تجهیزات در سایت ها و فرودگاه های کشور، کمبود نیروی متخصص را از دغدغه های شرکت فرودگاه ها خواند و گفت: با جذب50 نفر و اخذ سهمیه امریه برای فارغ التحصیلان دانشکده صنعت هوانوردی بخشی از نیازها تأمین خواهد شد.

امیرمکری خواستار ایجاد انگیزه و خودباوری در کنار آموزش و پرورش پرسنل جدیدالاستخدام شد.

وی با بیان اینکه نصب و راه اندازی سامانه های خریداری شده به منظور ارتقای ایمنی و سلامت سفرهای هوایی نیازمند کار جهادی است، گفت: تاکنون با درک شرایط و حساسیت این امر انجام شده و امیدوارم در سال جاری با تلاشی مضاعف بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته این اقدامات پیگیری شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد